Dziś imieniny obchodzą: Mateusz, Hipolit, Daria Dziś jest: czwartek 21.09.2017,
Wideo

Dawnego Mielca historie niezwykłe. Pałacyk Oborskich zaprasza do zwiedzania nowej wystawy

Do początków września w głównej siedzibie Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu przy ul. Legionów73 można zwiedzać wystawę historyczną pt.: Dawnego Mielca historie niezwykłe. Ekspozycja ukazuje różnorodne zabytki związane z Mielcem i okolicami, które opowiadają nam niezwykle interesujące historie.

Wnętrza Pałacyku Oborskich zostały wzbogacone o zabytkowe meble należące do zbiorów Muzeum, z których najstarsze pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Nadają one pałacowym wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Ponadto oglądać można liczne przedmioty związane z myślistwem i łowiectwem ziemi mieleckiej: trofea, skóry zwierząt, broń, ceramikę, specjalistyczną łowiecką literaturę i wiele innych. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Regionalnego oraz od osób prywatnych: Edwarda Lecha, Wojciecha Ortyla, Marka Skalskiego, Mieczysława Struzika i Piotra Gardulskiego.

Kolejne eksponaty oraz zdjęcia z epoki pokazują różne koleje losów obecnej ul. Mickiewicza oraz usytuowanych przy niej sklepów czy urzędów, zwłaszcza istniejącej do dzisiaj księgarni rodziny Dębickich.

W Muzeum ponownie można również oglądać kieł mamuta, który powrócił do Pałacyku Oborskich po niezbędnej konserwacji, przeprowadzonej przez specjalistów w Krakowie, a zabezpieczającej go przez niszczeniem.

Przypominamy, że Muzeum czynne jest od poniedziałku do soboty. Poniedziałek-środa, piątek w godzinach 10-16, czwartek w godzinach 10-18, sobota w godzinach 14-18.

Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej Muzeum [KLIKNIJ] oraz na oficjalnym facebooku Pałacyku Oborskich [KLIKNIJ].

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

Muzeum Regionalne SCK w Mielcu

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*