Dziś imieniny obchodzą: Filipina, Eustachy, Renata Dziś jest: środa 20.09.2017,
Wideo

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Złotnikach uczciły Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2017 r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Złotnikach z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas IV –VI.

Uczennice klasy VI w ciekawy i przystępny sposób wyjaśniły młodszym koleżankom i kolegom, kim byli Żołnierze Wyklęci, jakie mieli poglądy polityczne, z kim i dlaczego walczyli oraz dlaczego czcimy ich pamięć. Zebrani na apelu uczniowie wysłuchali w skupieniu wierszy poświęconych tragicznym losom i okolicznościom śmierci Żołnierzy Niezłomnych. Szczególnie wzruszająca była „Przysięga Żołnierza” w wykonaniu uczennicy klasy IV, która wcieliła się w Danutę Siedzikówną ps. Inka. Duże wrażenie wywarła recytacja wiersza pt. „Po co?” w przejmującej interpretacji uczennicy klasy IV oraz „Pożegnanie z Matką” w wykonaniu ucznia klasy V. Na uwagę zasługiwało umundurowanie występujących uczniów oraz rekwizyty nawiązujące do walki Żołnierzy Niezłomnych.

Uroczysty apel zakończył się minutą ciszy – oddaniem hołdu wszystkim walczącym i poległym w imię wolnej Polski Żołnierzom Wyklętym.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*