Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Walentyna Dziś jest: wtorek 25.07.2017,
Wideo
Viva MOT

Dzika karta dla Górnika Zabrze. SPR Stal Mielec zagra w Pucharze PGNiG Superligi

W rewanżowym meczu z NMC Górnikiem Zabrze SPR Stal Mielec przegrała 34:27. Oznacza to, że Dzika karta trafiła w ręce drużyny ze Śląska. Mielczanie zagrają w Pucharze PGNiG Superligi.

Mecz przez całe 60.minut gry był pod kontrolą gospodarzy. Zabrzanie ani przez chwilę nie dali odczuć przeciwnikom, że mogą oni odrobić stratę z pierwszego meczu. Co zwracało uwagę – w ekipie Górnika nie było jednego wiodącego strzelca, a ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie całą drużyna.

Pomagało to również w przygotowywaniu różnorodnych ataków. Mielczanie w obronie skupili się na odcięciu od gry Marka Daćki, zapominając nieco o powstrzymywaniu rzutów z drugiej linii i ze skrzydeł. Właśnie w ten sposób zawodnicy Górnika budowali swoją przewagę, która po 30 minutach gry wynosiła pięć bramek.

Mielczanie na początku drugiej połowie wlali nieco wiary w serca swoich kibiców. Błyskawicznie rzucili dwie bramki i zniwelowali stratę do Górnika do trzech bramek. Po chwili mieli idealną okazję do zdobycia kolejnego gola, ale pojedynek sam na sam z Martinem Galią przegrał Rafał Krupa.  Dla Górnika był to sygnał ostrzegawczy tak jasny, że  od tego momentu wzięli się mocniej do roboty – Stal bowiem nie miała zamiaru odpuszczać ani przez chwilę.

W kolejnych minutach NMC Górnik znów zaczął budować swoją przewagę. Nie do zatrzymania byli Bartłomiej Tomczak i Iso Slujters. Stal słabła z minuty na minutę i było wiadomo, że Górnik nie wypuści już Dzikiej karty z rąk. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 34:27. Tym samym to oni zagrają w ćwierćfinale z Vive Tauronem Kielce.

W mieleckim zespole na szczególne pochwały zasłużył przede wszystkim Marcin Miedziński, który rzucił zabrzanom osiem bramek. Został również wybrany graczem meczu przez widzów Canal+Sport.

NMC Górnik Zabrze – SPR Stal Mielec 34:27 (16:11) Pierwszy mecz: 28:27. Awans: NMC Górnik Zabrze

Górnik: Galia, Kornecki – Niedośpiał 1, Daćko 4, Tomczak 6 (1/1), Kryński 1, Piątek 2, Sluijters 5, Buszkow 4, Tatarincew 5, Gliński 4 (3/3), Tokaj 2, Fąfara, Adamuszek, Pluczyk

Stal: Wiśniewski, Lipka – Wilk 4 (0/2), Krępa 3, Miedziński 8 (2/2), Kłoda 3, Kubisztal, Kyrylenko 3, Diemientiew 2, Chodara, Krupa 3, Ćwięka 1

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.