Dziś imieniny obchodzą: Dora, Teodor, Gerard Dziś jest: niedziela 24.09.2017,
Wideo

Klimatyczny koncert PIANO.PL

Jak zapamiętamy IV koncert XX Mieleckiego Festiwalu Muzycznego? Pewnie każdy, kto uczestniczył w tym wydarzeniu artystycznym, ma własna odpowiedź, ale co do jednego wszyscy z pewnością by się zgodzili: koncert miał swój niezapomniany klimat, a każdy słuchacz, nawet ten mniej obeznany z jazzem, miał wrażenie obcowania z muzykami najwyższej próby.

Koncert w założeniu Doroty Miśkiewicz był hołdem dla polskiej pianistyki, stąd tytuł projektu: PIANO.PL. Dorota Miśkiewicz ,,doprosiła” do swojego niezwykłego wokalu wybitnych muzyków. W Mielcu polską markę pianistyczną reprezentowało trzech wszechstronnie wykształconych, także klasycznie, pianistów jazzowych, absolwentów Akademii Muzycznych trzech pokoleń: Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski i Piotr Orzechowski. Obok wirtuozów fortepianu wystąpił znakomity zespół smyczkowy – Atom String Quartet.

Repertuar koncertu opierał się na polskich utworach, od kompozycji Fryderyka Chopina począwszy na współczesnych autorach muzyki pop skończywszy.

Publiczność jak zwykle w Mielcu nie szczędziła braw wykonawcom.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*