Dziś imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy Dziś jest: piątek 22.09.2017,
Wideo

Kolejne inwestycje w powiecie

W Kawęczynie i Jamach powstały nowe odcinki chodników, a w Książnicach przebudowano urządzenia wodne przy przydrożnym rowie. Dziś (8 września) odbył się odbiór inwestycji.

Uregulowanie stosunków wodnych w Książnicach polegało na przykryciu rowu rurociągiem. Zadanie to kosztowało 13 776 zł, w całości pokryte zostało ze środków własnych powiatu. Nie była to jednak jedyna inwestycja w obrębie Książnic. Dla bezpieczeństwa mieszkańców i przejezdnych, Powiatowy Zarząd Dróg poszerzył fragment łuku drogi. Teraz pokonywanie zakrętów ma być łatwiejsze i – co szczególnie ważne – znacznie bezpieczniejsze.

Chodniki – jak zwykle w przypadku tego rodzaju inwestycji – współfinansowane były ze środków powiatu i gminy Wadowice Górne. Powstały w Kawęczynie na odcinku 482 metrów, a także w dwóch lokalizacjach w Izbiskach – na trasach o długości 159 i 406 metrów. Dokonujący odbioru podkreślali, że to właśnie w tych miejscach chodniki były bardzo potrzebne mieszkańcom, a ich wykonanie uznać można za duży sukces lokalnych samorządów.

Budowa chodników kosztowała łącznie 693 981,15 zł.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*