Dziś imieniny obchodzą: Dora, Teodor, Gerard Dziś jest: niedziela 24.09.2017,
Wideo

Magistrat reaguje w sprawie opłat w Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Kwestia powodu, dlaczego Inkubator Przedsiębiorczości nie jest zapełniony w stu procentach przez przedsiębiorców, pojawił się na poprzedniej sesji Rady Miejskiej. Podnosili go radni Jakub Cena i Mieczysław Wdowiarz. Szybka reakcja Urzędu Miejskiego, ma pomóc w unormowaniu tej sytuacji.

Przypomnijmy, celem ogólnym projektu Inkubatora Przedsiębiorczości była poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej, w tym działalności innowacyjnej. W Urzędzie Miejskim liczono, że budynek idealnie spasuje małym i średnim przedsiębiorcom, którzy chętnie przeniosą swoją działalność do Inkubatora.

Czas pokazał jednak, że tak się nie stało i w Inkubatorze wciąż jest sporo wolnego miejsca. Zdaniem radnego Jakuba Cena, potencjalnych najemców odstraszyła dodatkowa opłata. – Koszty użytkowania pomieszczeń w inkubatorze są atrakcyjne, ale z mojej wiedzy wynika, że przedsiębiorców przegoniła dodatkowa opłata. Chodzi o podatek od nieruchomości, który niespodziewanie pojawił się pod koniec roku – mówi Cena.

Magistrat bardzo szybko wziął sobie do serca słowa radnego Ceny, i błyskawicznie zaczął działać. O efektach na ostatniej sesji Rady Miejskiej poinformował Jakub Cena. – Dziękuję za szybką reakcję. Z otrzymanej odpowiedzi wynika, że kwestia opłat za najem powierzchni w inkubatorze została zbilansowana. Do bardzo dobry ruch ze strony władz. Za tak szybkie działania należą się pochwały – powiedział Cena.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

1 komentarz

  1. Przyglądam się Panu Cenie i podoba mi się ta interwencja, ale w kwestii przedsiębiorczości liczymy na więcej jeszcze. Może jakieś ulgi? ALe tak czy tak różnica samorządności w Pana wykonaniu jest widoczna w kontraście do poprzedniej władzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*