Dziś imieniny obchodzą: Filipina, Eustachy, Renata Dziś jest: środa 20.09.2017,
Wideo

NIE MIAŁ UBEZPIECZENIA OC. Jak dochodzić odszkodowania

Czytelnik portalu czyliwiesz.pl zwrócił sie z takim pytaniem: W wypadku samochodowym został zniszczony mój samochód, ja sam doznałem wielu obrażeń które wymagały kilkudniowego leczenia szpitalnego, a następnie w poradni chirurgicznej. Kiedy chciałem uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy wypadku okazało się, że kierowca ten nie zawarł umowy ubezpieczenia, a sam nie posiada środków pieniężnych na pokrycie szkód, od kogo mog teraz dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia.

           W takiej sytuacji jak znalazl się czytelnik, zobowiązanym do naprawienia szkody, tj. zapłatę odpowiedniej kwoty odszkodowania jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który przejmuje odpowiedzialność za posiadaczy pojazdów, nie posiadających polisy OC pojazdów i to do Funduszu należy wystąpić z żądaniem likwidacji szkody.

UWAGA!!!

           Ważnym jest że wniosek o likwidację szkody do UFG nie składamy bezpośrednio do Funduszu a za pośrednictwem dowolnej firmy ubezpieczeniowej sprzedającej obowiązkowe OC. Ubezpieczyciel nie może odmówić przyjęcia takiego zgłoszenia. Po przeprowadzeniu tzw. postępowania likwidacyjnego, towarzystwo przesyła akta szkody do UFG, informując o tym osobę która zgłosiła roszczenia.

r.pr. Jacek Kopacz

Kancelaria Prawna JK KOPACZ

Mielec, ul. Pułaskiego 1

www.jkkopacz.pl

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*