Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Aureliusz, Julia Dziś jest: czwartek 27.07.2017,
Viva MOT
Wideo

Minimalna porażki Stali Mielec w Nowym Sączu

Podopieczni Zbigniewa Smółki zakończyli trwającą od listopada ub.r. serię meczów bez porażki na obcych stadionach. Sposób na Stal Mielec znalazł nowy lider Nice 1 ligi Sandecja Nowy Sącz.

Spotkanie w Nowym Sączu reklamowano jako mecz przyjaźni, bowiem kibice obu drużyn od wielu lat darzą się sympatią. Przyjaźń rzeczywiście była, ale jedynie na trybunach. Wspólne śpiewy i oprawa, sprawiły że atmosfera była wyjątkowa.

Co zrozumiałe, przyjaźni nie było na boisku. Obie drużyny zaciekle walczyły o 3 punkty – wygrana Sandecji dałaby fotel lidera, zaś Stal w przypadku zwycięstwa odskoczyłaby od miejsca barażowego aż na 10 punktów.

Od początku meczu to Sandecja przejęła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Drużyna Radosława Mroczkowskiego, w której składzie po boisku biegało wielu zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem, opanowała środek pola i co jakiś czas groźnie zbliżała się w okolice pola bramkowego Stali. Mielczanie starali odgryzać się kontrami. Jedną z takich okazji stworzył sobie w 16.minucie Piotr Głowacki, lecz jego strzał z najwyższym trudem obronił golkiper gospodarzy, Łukasz Radliński.

Sandecja miała przewagę, była w posiadaniu piłki ale wiele z tego nie wynikało. Drużyna Stali grała uważnie skutecznie i uważnie w defensywie, nie dopuszczając rywali do groźniejszych sytuacji.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Sandacja nadal miała więcej z gry, a Stal schowana na własnej połowie czekała na okazję do kontrataku. Niestety dla mielczan takich sytuacji nie było. Na domiar złego, sami stracili gola. W 66.minucie spotkania w pole karne dośrodkował Maciej Małkowski, a piłka trafiła pod nogi Grzegorza Barana. Ten niezwykł marnować takich okazji i pewnym strzałem pokonał broniącego mieleckiej Marka Kozioła. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Sandecja w zaległym spotkaniu Nice 1 ligi pokonała Stal Mielec 1:0.

Sandecja Nowy Sącz 1-0 Stal Mielec
Bramka: Grzegorz Baran 66

Sandecja: 16. Łukasz Radliński – 3. Lukáš Kubáň, 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bučko, 24. Kamil Słaby – 37. Bartłomiej Dudzic (77, 9. Mateusz Wdowiak), 18. Michał Gałecki, 7. Grzegorz Baran, 10. Wojciech Trochim (84, 21. Charlie Trafford), 8. Maciej Małkowski – 11. Maciej Korzym (63, 26. Filip Piszczek).

Stal: 88. Marek Kozioł – 4. Robert Sulewski, 2. Sebastian Zalepa, 3. Krzysztof Kiercz, 5. Boris Milekić – 17. Krzysztof Drzazga, 13. Przemysław Lech, 14. Piotr Głowacki (86, 21. Szymon Urbaniak), 10. Wasił Panajotow, 31. Kamil Radulj (62, 6. Piotr Marciniec) – 18. Dorian Buczek (70, 26. Dominik Sadzawicki).

żółte kartki: Kubáň, Piszczek, Słaby – Milekić, Zalepa.
sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.