Dziś imieniny obchodzą: Dora, Teodor, Gerard Dziś jest: niedziela 24.09.2017,
Wideo

Nieletni spożyli alkohol i jechali motorowerem. Ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny

Bez kasków i pod działaniem alkoholu podróżowali wczoraj wieczorem motorowerem dwaj nastolatkowie, których policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Wilczej Woli. Kierowca i pasażer zostali przekazani rodzicom. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Kolbuszowscy policjanci z Referatu Ruchu Drogowego zatrzymali wczoraj około godziny 18, do kontroli drogowej w Wilczej Woli młodego motorowerzystę. Kierowca jednośladu wraz z pasażerem jechali bez wymaganych kasków. Na dodatek policjanci wyczuli od nich alkohol. Funkcjonariusze wylegitymowali nastolatków i pojechali z nimi do miejsca zamieszkania aby przekazać ich rodzicom.

W obecności rodziców chłopcy zostali przebadani na stan trzeźwości. Badanie wykazało, że obydwaj byli pod działaniem alkoholu. Kierujący motorowerem 15-latek miał 0,3 promila alkoholu w organizmie, a jadący z nim 16-letni pasażer 0,24 promila.

Sprawą nastolatków zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*