Dziś imieniny obchodzą: Dora, Teodor, Gerard Dziś jest: niedziela 24.09.2017,
Wideo

Paulina Buziak mistrzynią Polski w chodzi sportowym na 20 km!

Podczas rozegranych w niedzielny wieczór w Nowej Dębie mistrzostw Polski w chodzie na 20 kilometrów złoty medal zdobyła Paulina Buziak. Wśród mężczyzn jako czwarty do mety dotarł Rafał Augustyn.

Paulina Buziak uzyskała czas 1:36:08 i o ponad dwie i pół minuty wyprzedziła Katarzynę Golbę (1:38:41). Dla zawodniczki z Mielca to już dziewiąty medal mistrzostw kraju na dystansie 20 kilometrów w ostatniej dekadzie (trzeci złoty). Brąz zdobyła Agnieszka Ellwart – 1:39:39. W ustalonym przez PZLA terminie żadnej polskiej chodziarce nie udało się wywalczyć wyniku lepszego od wskaźnika na mistrzostwa świata w Londynie. To oznacza, że występ Pauliny Buziak na najważniejszej imprezie roku, stoi pod znakiem zapytania.

Mistrzem Polski został trzeci przed rokiem Artur Brzozowski – 20 kilometrów ulicami Nowej Dęby pokonał w 1:23:55. Wicemistrzem kraju został Damian Błocki (1:24:00), a trzeci był Rafał Fedaczyński (1:24:11). Czwarte miejsce zajął nasz Rafał Augustyn.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.