Dziś imieniny obchodzą: Bogusław, Tekla Dziś jest: sobota 23.09.2017,
Wideo

Podsumowanie działań „Prędkość”

W ostatnią niedzielę lutego podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Skontrolowali blisko 2 tys. kierujących, mandatami ukarali ponad 900 kierowców.

Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i wideorejestratory monitorowali wczoraj drogi Podkarpacia. W trakcie działań policjanci skontrolowali 1878 kierowców i ujawnili 987 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. 902 kierujących zostało ukaranych mandatami.

„Prędkość” to cykliczna akcja, której celem jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych.

Zgodnie z przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Następnie zostanie przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Tylko podczas wczorajszych działań podkarpaccy policjanci zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h (od 18 maja 2015 r. do 12 lutego 2017 r. – 3545 praw jazdy).

KWP Rzeszów

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*