Dziś imieniny obchodzą: Bogusław, Tekla Dziś jest: sobota 23.09.2017,
Wideo

Poezja, komiks, muzyka – „Przeciągi literackie” 2017 [FOTO]

Komiks, ,,Moja szkatułka” z muzyką Grechuty, spotkanie z poetami – taki artystyczny kolaż organizatorzy tegorocznej edycji ,,Przeciągów literackich” zaproponowali dla mielczan.

Kilka tygodni temu odbyły się warsztaty komiksu z udziałem młodzieży z Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Uczniowie tworzyli komiksy inspirowane wierszami Natalii Malek i Edwarda Pasewicza. W czwartek, 27 kwietnia, mielecka młodzież miała okazję spotkać się z poetami, których wiersze były kanwą do tworzenia komiksów. Była to okazja do rozmowy o ich drodze do poezji, o fascynacjach, inspiracjach twórczych i planach na przyszłość.

Uczniowie mogli też obejrzeć swoje komiksy zebrane w specjalnym wydawnictwie.

Artystycznym podsumowaniem ,,Przeciągów literackich” był koncert zespołu ,,Moja szkatułka”. Publiczność ciepło przyjęła piosenki z repertuaru Marka Grechuty w wykonaniu świetnych muzyków.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*