Dziś imieniny obchodzą: Dora, Teodor, Gerard Dziś jest: niedziela 24.09.2017,
Wideo

Policja przestrzega przed oszustami. „Są bardzo przebiegli”

Oszuści podający się głównie za obcokrajowców przebywających w innych krajach, obiecują duże sumy pieniędzy lub kredyty, co jest jednak tylko pretekstem do wyłudzania pieniędzy. Innym razem oszuści informują o wielkim spadku po dalekim krewnym lub ogromnej wygranej na loterii. Policja ostrzega przed oszustwami.

Ofiarą podobnego oszustwa padła mieszkanka powiatu dębickiego. Zawiadomienie o przestępstwie poszkodowana złożyła wczoraj. Z jej relacji wynikało, że mężczyznę podającego się za obywatela Stanów Zjednoczonych, poznała na portalu społecznościowym. Zaczęli do siebie pisać maile. Mężczyzna wyjaśnił, że obecnie przebywa na misji w Kambodży. Obiecał poszkodowanej, że przyśle jej paczkę z pieniędzmi. Jedyne co miała zrobić, to uiścić opłatę celną za przesyłkę. Swoim działaniem doprowadził do przesłania na jego konto znacznej kwoty pieniędzy.

Opisane przestępstwo nosi miano „oszustw nigeryjskich”. Oszustwa te mają różny scenariusz i okoliczności popełniania. Policjanci przestrzegają przed podobnymi zdarzeniami i zalecają konsultację z najbliższymi osobami lub Policją.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*