Dziś imieniny obchodzą: Mateusz, Hipolit, Daria Dziś jest: czwartek 21.09.2017,
Wideo

Premiera Teatru Rozmaitości: ,,Rozmowy przy wycinaniu lasu” [FOTO]

Premiera spektaklu ,,Rozmowy przy wycinaniu lasu” odbyła się 13 maja w Domu Kultury SCK przy komplecie widowni. Sztukę wyreżyserował Janusz Pacholec, autorką scenografii była Małgorzata Zając-Waga, a muzyki – Robert Śmist.

Czy drwali interesuje, co będzie na miejscu lasu, który wytną? Czym lepsze jest pole kapusty od drzew? Czy karp może przechytrzyć człowieka? Czy zające można złapać do koszuli? Czy czytanie książek ma sens i które arcydzieła literackie w streszczeniu drwala brzmią jak najkrwawsze horrory? I wreszcie: czy drwale znajdą chwilę na wycięcie czegokolwiek, zajęci jakże błyskotliwą wymianą myśli? Wszystkie te pytania znalazły odpowiedzi podczas premierowego spektaklu ,,Rozmowy przy wycinaniu lasu” naszego Teatru ,,Rozmaitości”. Publiczność zaśmiewała się z dowcipnych dialogów i absurdalnych zwrotów akcji. Nic dziwnego – autorem sztuki jest Stanisław Tym. Aktorsko ekipa poradziła sobie znakomicie, a dobrą grę podkreślały znakomita scenografia i muzyka.

Zespół aktorski składał się tym razem prawie z samych mężczyzn: Janusz Pacholec, Edward Kociański, Hubert Pomiankiewicz, Bartosz Kramarz, Jan Stępień, Grzegorz Cebula. Prawie, jak wiadomo robi różnicę i tym razem też tak było, trudno bowiem zaprzeczyć, że jedyna kobieta na scenie, znakomita Magdalena Kriger w roli Ethalii, wywołała olbrzymie zamieszanie i skierowała akcję na zupełnie inne tory.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*