Dziś imieniny obchodzą: Bogusław, Tekla Dziś jest: niedziela 24.09.2017,
Wideo

Na ratunek bocianom [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Przyroda – wichura pozbawiła rodzinę bocianią domu (gniazda). Z pomocą przyszli ludzie dobrej woli, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas i sprzęt, by ptaki miały możliwość powrotu na chorzelowską ziemię.

Inicjatorem akcji był Krzysztof Jachyra – sołtys wsi Chorzelów. Z jego inwencji i przychylności Adama Gryczmana, właściciela posesji, na której rośnie drzewo jesion, odtworzono bocianie siedlisko. Stroną techniczną zajęła się firma pana Jarosława Miotły. Jak widać na załączonych fotografiach, firma nie tylko maluje dachy, ścina największe drzewa, ale i fachowo buduje gniazda. W porządkowaniu terenu po tym działaniu pomagał pan Wiesław Trela. Wszystkim osobom za zaangażowanie i pomoc w realizacji tego ważnego zadania serdeczne podziękowanie składa Józef Piątek, wójt gminy Mielec i wszyscy mieszkańcy. Teraz cierpliwie czekamy… na „500+”

 

 

fot. Krzysztof Jachyra

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*