Dziś imieniny obchodzą: Dora, Teodor, Gerard Dziś jest: niedziela 24.09.2017,
Wideo

Straż Pożarna: W szkolnej sali gimnastycznej nie wykryto benzenu

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie zdementował pogłoski, jakoby w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 wykryto benzen. Taką informacją kolportowały lokalne i ogólnopolskie media.

Przypomnijmy, w ubiegły czwartek (4 maja) w Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu doszło do zatrucia kilkudziesięciu uczniów. Do zdarzenia doszło podczas szkolnego apelu, odbywającego się Sali gimnastycznej z okazji obchodzonego w środę, Święta Konstytucji 3 Maja. W pewnym momencie dzieci zaczęły się źle czuć, kilkoro z nich zemdlało. Łącznie do szpitala z objawami zatrucia trafiło 34 uczniów. Na szczęście ich zdrowiu nic nie zagrażało i następnego dnia opuścili szpital.

W weekend w przestrzeni medialnej pojawiła się informacja, jakoby pracująca na miejscu Straż Pożarna i ściągnięta z Leżajska specjalistyczna grupa ratownictwa ekologicznego i chemicznego wykryły w sali gimnastycznej stężenie benzenu – substancji szkodliwej dla organizmu ludzkiego.

Te domysły zdementował Oficer Prasowy Państwowej Straży Pożarnej na Podkarpaciu, Marcin Betleja. W wypowiedzi udzielonej Polskiej Agencji Prasowej, zaprzeczył informacjom o obecności benzenu na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 9. – Ani strażacy z Mielca, ani pracujący na miejscu zdarzenia specjaliści z Leżajska nie wykryli w szkole benzenu, jak również innych szkodliwych dla zdrowia substancji – powiedział Betleja.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*