Dziś imieniny obchodzą: Mateusz, Hipolit, Daria Dziś jest: czwartek 21.09.2017,
Wideo

Ważna decyzja radnych. Coraz bliżej do realizacji projektu „Zawody Przyszłości” w ZST

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Mieleckiego radni przyjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia i przystąpienia do realizacji projektu „Zawody Przyszłości”, o którego dofinansowanie z RPO ubiega się starostwo.

Wymogiem niezbędnym do ubiegania się o dofinansowanie, jest deklaracja pokrycia 10% wartości projektu – w tym przypadku jest to kwota 73 477,91 zł.

Pełna nazwa projektu to: „Zawody Przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim”. W jego ramach uczniowie Zespołu Szkół Technicznych już od września będą mogli uczyć się w nowej szkole branżowej – w zawodzie monter maszyn i urządzeń oraz w zmodyfikowanej klasie o profilu mechanik lotniczy (technikum). Młodzież nie tylko będzie przyswajać wiedzę teoretyczną, ale i odbywać praktyki w trzech prestiżowych firmach. Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz ZST zawarły już umowy partnerskie z mieleckimi przedsiębiorstwami R&G i Gardner oraz firmą Linetech działającą w Jasionce. To właśnie w nich uczniowie odbędą od 300 do 450 godzin stażu zawodowego, dzięki temu będą mogli liczyć na szybkie znalezienie zatrudnienia po ukończeniu edukacji.

– Cieszymy się z dużego zainteresowania uczniów naszym projektem. Na ten moment mamy już zamknięty nabór do klasy kształcącej mechaników lotniczych. Skład klasy monterów maszyn i urządzeń również jest już prawie kompletny – mówiła podczas sesji wicestarosta Maria Napieracz, koordynatorka projektu z ramienia starostwa.

Projekt ma być realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Jego wartość dla ZST ma wynieść przeszło 734 487 087 zł i obejmować okres od 1 września 2017 roku do 30 czerwca 2020 roku.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*