Dziś imieniny obchodzą: Dora, Teodor, Gerard Dziś jest: niedziela 24.09.2017,
Wideo

Wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Mityka

W Galerii ESCEK Domu Kultury SCK jeszcze przez tydzień można oglądać wystawę malarstwa Stanisława Mityka. Artysta był związany z Mielcem poprzez wieloletnie kontakty, ale przede wszystkim poprzez swoje obrazy, na których wątek mielecki wciąż się pojawiał. Stanisław Mityk zmarł w zeszłym roku.

W piątek, 4 sierpnia, wystawę w gronie licznych przyjaciół i miłośników twórczości artysty otworzyli: Jadwiga Klaus i Janusz Chojecki. Stanisław Mityk, mimo że nie mieszkał w Mielcu, należał do Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. To właśnie TMZM i KŚT oraz Samorządowe Centrum Kultury zorganizowały wystawę.

Na wernisażu, obok dużego grona mieleckich przyjaciół i znajomych Artysty, pojawili się jego najbliżsi: żona Nikola oraz córka Renata Mityk-Rożek wraz z mężem i synem. To właśnie córka Stanisława Mityka w imieniu rodziny dziękowała organizatorom wystawy i gościom wernisażu. Wzruszającym momentem było wręczenie portretu Stanisława Mityka autorstwa Janiny Śmist żonie malarza, a muzycznym akcentem był występ Andrzeja Szęszoła, znanego mieleckiego pieśniarza.

O artyście mówił też Józef Witek, regionalista, autor wielu publikacji o Mielcu, m.in. Encyklopedii miasta Mielca.

Zapraszamy do Galerii ESCEK DK SCK na wystawę malarstwa Stanisława Mityka.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*