Dziś imieniny obchodzą: Filipina, Eustachy, Renata Dziś jest: środa 20.09.2017,
Wideo

Za stłuczenia, ból i strach doznany przez kierowców i pasażerów w trakcie kolizji drogowej należy żądać zadośćuczynienia.

Do naszej redakcji napisał czytelnik, który brał  udział w kolizji drogowej w wyniku której zniszczony został jego samochód. On sam doznał wielu stłuczeń głowy i klatki piersiowej.

Po wykonaniu podstawowych badań w szpitalnym oddziale ratunkowym, opuścił szpital. W ciągu następnych kilku dni pojawiły się siniaki, obrzęki oraz ból które nie wymagały leczenia.

Ubezpieczyciel sprawcy wypadku odmówił mu wypłaty zadośćuczynienia, twierdząc, że żądanie zapłaty rekompensaty jest niezasadne ponieważ nie doznał on trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Stanowisko towarzystwa ubezpieczeniowego jest błędne, choć bardzo często stosowane, ponieważ zadośćuczynienie należy się każdemu kto doznał cierpień fizycznych i psychicznych, nawet przemijających. Oczywiście za tego rodzaju krzywdy zadośćuczynienie będzie stosunkowo niższe, niemniej jednak nie należy rezygnować z jego dochodzenia od ubezpieczyciela.

W związku z powyższym każdy kto doznał podobnych krzywd jak klient mojej kancelarii powinien podjąć walkę z ubezpieczycielem tzn. odwołać się od decyzji lub wystąpić z pozwem do sądu.

 

r.pr. Jacek Kopacz

www.jkkopacz.pl

www.odszkodowanie.mielec.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*