Dziś imieniny obchodzą: Bogusław, Tekla Dziś jest: sobota 23.09.2017,
Wideo

ZST poszerza swoją ofertę edukacyjną

Powiat Mielecki stara się o dofinansowanie projektu, który wzbogaci ofertę edukacyjną mieleckiego Zespołu Szkół Technicznych. Zakłada on kształcenie młodzieży w zawodach mechanika lotniczego oraz mechanika montera maszyn i urządzeń przy jednoczesnym odbywaniu praktyk w trzech prestiżowych firmach: Gardner, R&G oraz Linetech.

Środki na realizację zadania pochodzić mają z projektu pod nazwą „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wniosek o jego dofinansowanie Powiat Mielecki tworzy wspólnie z biznesowymi partnerami, którzy w środę i czwartek, 19 i 20 kwietnia, podpisali porozumienie będące deklaracją współpracy zarówno ze Starostwem Powiatowym w Mielcu, jak i Zespołem Szkół Technicznych. Podczas spotkania firmy reprezentowali kolejno: Łukasz Demel (dyrektor zakładu Gardner Mielec), Robert Pezda i Mieczysław Lenart (prezes i wiceprezes Zakładów Elektroniki i Mechaniki Precyzyjnej R&G S.A.) oraz Daria Kołcz (pełnomocnik Linetech Sp. z o.o.).

Zgodnie z założeniami projektu, w ZST powstanie nowy kierunek kształcenia tj. mechanik monter maszyn i urządzeń realizowany w branżowej szkole I stopnia, a także modyfikacji ulegnie kierunek o nazwie mechanik lotniczy – realizowany w technikum. Kształcąc się w tych kierunkach, uczniowie odbędą od 300 do 450 godzin praktyki zawodowej w wymienionych wcześniej firmach. – Liczymy na to, że projekt uatrakcyjni ofertę edukacyjną szkół średnich, a także dostosuje szkolnictwo zawodowe do rzeczywistych potrzeb rynku pracy – mówi Starosta Powiatu Mieleckiego, Zbigniew Tymuła, dodając, że współpraca powiatowych szkół z przedsiębiorstwami stanie się korzyścią zarówno dla uczniów, jak i pracodawców. Ci pierwsi wyuczą się zawodu i staną przed szansą zatrudnienia bezpośrednio po okresie edukacji, drudzy natomiast – zyskać będą mogli wyspecjalizowaną w swojej dziedzinie kadrę pracowniczą.

Rozstrzygnięcia dotyczące projektu i wielkości jego dofinansowania poznamy we wrześniu br. – Już dziś zachęcamy jednak uczniów i uczennice do przyjrzenia się działalności firm będących biznesowymi partnerami Powiatu Mieleckiego. Wkrótce przedstawimy szczegóły nowej oferty Zespołu Szkół Technicznych – zaznacza Starosta Tymuła.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*