Dziś imieniny obchodzą: Wiktor, Lucyna, Małgorzata Dziś jest: wtorek 17.10.2017,
Wideo

Będzie problem z przebudową Biblioteki? Do Magistratu trafiła tylko jedna oferta

Tylko jedna firma budowlana zgłosiła chęć w ramach ogłoszonego w maju przetargu na wyłonienie wykonawcy przebudowy budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu. Dodatkowo może się okazać, że zabezpieczone w budżecie miejskim pieniądze na ten cel mogą okazać się nie wystarczające.

8 sierpnia upłynął termin, w jakim zainteresowane firmy mogły zgłaszać swoje oferty do magistratu. Mimo wielu zapytań, ofertę zdecydował złożyć się tylko jeden podmiot – firma Skanska. Kosztorys prac przedstawiony przez tę firmę w znacznym stopniu przewyższa kwotę zapisaną w budżecie. Skanska wyceniła pracę na 29 396 642 złotych brutto, podczas gdy w budżecie miejskim na 2017 rok na przebudowę Miejskiej Biblioteki Publicznej przewidziano „jedynie” 18 786 297 złotych brutto.

Skanska w swojej ofercie zapewniła jednak, że zachowa termin oddania inwestycji zawarty w ogłoszeniu przetargowym, czyli do końca stycznia 2019 roku.

Przypomnijmy, że w ramach prac budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej miał zmienić się nie do poznania. Oczekiwano, że Biblioteka będzie miała nowoczesny budynek, spełniający nie tylko rolę wypożyczalnie książek. Wokół niej, usytuowane miały zostać fontanny.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*