EdukacjaKalendariumKulturaMiastoPolecanePowiat i gminaWażne informacjeWiadomości

Bilety do Rzeszowa rozdane

Reklama

Blisko siedemdziesiąt prezentacji przygotowanych przez ponad stu artystów zobaczyć można było w czwartek (28.11)na scenie chorzelowskiego Ośrodka Kultury. Artyści z powiatu mieleckiego i kolbuszowskiego, którzy zwyciężyli w eliminacjach gminnych, tym razem walczyli o możliwość występu na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. 

Zmagania recytatorów, wokalistów i aktorów odbyły się w ramach Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci.Głównym celem rywalizacji było upowszechnianie i zachęcenie do czytania książek, popularyzacja literatury dziecięcej, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności oraz promocja dokonań artystycznych dzieci. Konkurs organizowany od ponad 30 lat, co roku zmienia swoje hasło przewodnie. W tym roku artystom towarzyszył „Świat Wyobraźni”.

Komisja artystyczna w składzie Anna Demczuk, aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz Kamil Niemiec, instruktor muzyki Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie po wysłuchaniu 68 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych i trzech kategoriach wykonawczych przyznało siedem nominacji do dalszego etapu, czternaście nagród i dwa wyróżnienia. Książki ufundowane przez WDK w Rzeszowie oraz pamiątkowe dyplomy z rąk Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka oraz Damiana Małka dyrektora SOKiSodebrali:

I kategoria  wiekowa Klasy 0II Szkoły Podstawowe

Reklama

Recytacja

Tytuł Laureata i nominacja do etapu w Rzeszowie

Marcelina Gruszka – Szkoła Podstawowa w Łysakowie

Nagrody:

Reklama

Maya Pękala – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym 

Julia Buda – Zespół Szkół w Chorzelowie 

Wyróżnienia:

Anastazja Piekarz – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mielcu 

Piosenka

Tytuł Laureata i nominacja do etapu w Rzeszowie

Antoni Maziarz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym

Nagrody:

Zuzanna Szczypta, Lena Stefaniak, Agata Kukulska – Szkoła Podstawowa w Borkach Nizińskich 

Tymoteusz Drzymała – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym

II kategoria  wiekowa – Klasy III-V Szkoły Podstawowe

Recytacja

Tytuł Laureata i nominacja do kolejnego etapu wRzeszowie

Jakub Witek – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Mielcu 

Nagrody:

Zuzanna Gawlik – Zespół Szkół w Podleszanach

Antoni Kosztyła – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mielcu 

Nikola Smykla – Zespół Szkół w Chorzelowie

Wyróżnienia:

Kinga Budak – Zespół Szkół w Chorzelowie

Piosenka

Tytuł Laureata i nominacja do etapu w Rzeszowie

Karolina Miś – Szkoła Podstawowa w Gawłuszowicach 

Nagrody:

Patrycja Marmura – Zespół Szkół w Maliniu

Julia Kurnal – Szkoła Podstawowa w Ziempniowie 

Gabriela Białek, Gabriela Ciemięga, Kinga Budak, Justyna Szumacher, Milena Sasor, Julia Jasińska – SOKiS w Chorzelowie 

Wyróżnienia:

Lara Guźda – Szkoła Podstawowa w Hucinie 

III kategoria  wiekowa – Klasy V-VIII Szkoły Podstawowe

Recytacja

Tytuł Laureata i nominacja do etapu w Rzeszowie

Maria Wilk – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach

Korneliusz Kuźnmcz – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mielcu

Nagrody:

Hanna Kapel – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Mielcu

Adrian Ziomek – Zespół Szkół w Chorzelowie 

Piosenka

Tytuł Laureata i nominacja do etapu w Rzeszowie

Arleta Rokoszak – Szkoła Podstawowa w Borkach Nizińskich 

Nagrody: 

Aleksandra Zasowska, Wiktoria Gąsior, Wiktoria Wiewiura, Wiktoria Struzik, Łucja Serafińska – Szkoła Podstawowa w Niwiskach

Gabriela Kania, Amelia Lelakowska, Malwina Pszeniczna -Zespół Szkół w Chorzelowie.

Reklama

Zobacz także

Sprawdź także

Zamknij
Back to top button
Zamknij
Zamknij