Dziś imieniny obchodzą: Wiktor, Lucyna, Małgorzata Dziś jest: wtorek 17.10.2017,
Wideo

Blisko ustalenia przyczyny zatrucia dzieci w Szkole Podstawowej nr 9

Ponad miesiąc po zatruciu uczniów w Szkole Podstawowej nr 9, Sanepid wskazał trop, który ma rozwiązać zagadkę, co tak naprawdę zaszkodziło dzieciom feralnego dnia.

Przypomnijmy, 4 maja br. w Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu doszło do zatrucia kilkudziesięciu uczniów. Do zdarzenia doszło podczas szkolnego apelu, odbywającego się Sali gimnastycznej z okazji obchodzonego w środę, Święta Konstytucji 3 Maja. W pewnym momencie dzieci zaczęły się źle czuć, kilkoro z nich zemdlało. Łącznie do szpitala z objawami zatrucia trafiło 34 uczniów. Na szczęście ich zdrowiu nic nie zagrażało i następnego dnia opuścili szpital.

Po szczegółowych badaniach, jakie w sali gimnastycznej SP 9 wykonał Sanepid, okazało się, że w sali było za mało tlenu. Inspekcja Sanitarna stwierdziła również ponad czterokrotne przekroczenie norm dwutlenku węgla. Ujawniono również znaczne ilości związków terpentynowych – te często można spotkań w środkach czystości.

Na ostateczny wynik śledztwa prowadzonego przez Policję i Prokuraturę, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*