MultimediaSliderSportWażne informacje

„Czeczeńcy” znów dali koncert. Wybrzeże Gdańsk odprawione z kwitkiem [ZOBACZ ZDJĘCIA]

W meczu 7.serii spotkań PGNiG Superligi SPR Stal Mielec pokonała Wybrzeże Gdańsk 33:25. To druga wygrana z rzędu odniesiona przez mielecki zespół.

Oba zespoły rywalizują tej samej grupie, a więc na szali były cztery punkty. Nic więc dziwnego, że zarówno Stal, jak i Wybrzeże od pierwszych minut walczyły z całych sił. Od pierwszych sekund niemalże „cuda” w bramce Stali wyczyniał Krzysztof Lipka. Odbijał nie tylko rzuty z drugiej linii, ale także sytuacje sam na sam.

W 18. minucie spotkania Wybrzeże objęło prowadzenie 9:6. Mielczanie mieli ogromne problemy ze sforsowaniem obroni gości, którzy z zimną krwią wykorzystywali wszystkie pojawiające się okazje do powiększania przewagi (25 min. 12:8). Czeczeńcy jednak nie odpuszczali i zdołali zmniejszyć straty. W ostatnich sekundach pierwszej połowy mielczanie mieli szanse nawet na remis, ale kontrataku nie wykorzystał Rafał Krupa. Po pierwszych trzydziestu minutach Wybrzeże Gdańsk prowadziło 13:12.

W drugiej połowie w Stali pierwsze skrzypce grał Wiktor Kawka, którzy nie tylko rzucał ale i skutecznie asystował. W 39 min. Stal zdobyła trzy bramki pod rząd i objęła prowadzenie 19:16. Gra obu drużyn miała charakter ultraofensywny. Zarówno Stal jak i Wybrzeże koncentrowały się na ataku, trochę zapominając o obronie.

Tempo meczu stało na niezwykle wysokim poziomie, gra błyskawicznie przenosiła się z jednej połowy na drugą. W 54. minucie Stal zwiększyła prowadzenie do sześciu bramek po fenomenalnym lobie Krępy z koła (28:22). Mielczanie do końca kontrolowali przebieg spotkania, a w ostatnich sekundach jeszcze jedno trafienie dołożył Wiktor Kawka, który tym samym przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu za cztery punkty. Ostatecznie Stal odniosła pewne zwycięstwo 33:25.

SPR Stal Mielec – Wybrzeże Gdańsk 33:25 (12:13)

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Kawka 7, Krępa 5, Krupa 4, Sarajlic 4, Chodara 3, Janyst 3, Wilk 3, Cuzic 2, Kłoda 1, Mochocki 1,Wypych.