PolecaneSport

Dwa punkty zostają w Zabrzu. Czeczeńcy gorsi od Górnika [RELACJA]

PGE Stal Mielec przegrała w wyjazdowym meczu 16. kolejki PGNiG Superligi z Górnikiem Zabrze 33:31 (16:14). Tym samym przewaga zabrzan nad mielczanami zwiększyła się już do trzech punktów.

Stal rozpoczęła spotkanie dość dobrze i wydawało się, że może to być mecz wyrównany. Na początku spotkania podopieczni trenera Pawła Nocha prowadzili nawet kilkoma punktami – w 13. minucie było 8:5 dla biało – niebieskich. Niestety, chwile później sytuacja odwróciła się i po serii nieskutecznych rzutów biało – niebieskich, gospodarze doprowadzili do remisu (9:9). Następne 5 minut gra toczyła się praktycznie punkt za punkt – aż do 21. minuty, w której na prowadzenie wyszli zabrzanie. Przewagi nie oddali już do końca pierwszej części spotkania.

Drugą część meczu mielczanie zaczęli zdecydowanie słabiej. Czeczeńcy popełniali zbyt dużo błędów w obronie, co niestety przełożyło się na wynik. W ciągu kilku minut Górnik odskoczył na 5 punktów – 21:16. Kilkubramkową przewagę gospodarze mieli jeszcze na kilkanaście minut przed końcem spotkania. Już wtedy sytuacja wydawała się przesądzona. Cień nadziei pojawił się jeszcze pod koniec meczu, kiedy to przewaga stopniała zaledwie do 2 bramek, dodatkowo gospodarze grali w osłabieniu – z dwuminutową karą z parkietu zszedł Mariusz Jurasik.

Być może spotkanie zakończyłoby się nawet remisem, gdyby nie dwie dobre interwencje bramkarza rywali w ostatnich minutach. Ostatecznie biało – niebiescy zeszli z boiska pokonani – 33:31.

Górnik Zabrze – PGE Stal Mielec 33:31 (16:14)

Górnik Zabrze:

Kornecki, Kicki – Niedośpiał, Nat 6, Mokrzki, Stodtko 1, Kuchczyński 2, Kubisztal 6, Jurasik 4, Bushkou 2, Tomczak 3, Twardo 1, Kandora 8.

PGE Stal Mielec:

Kryński, Lipka – Wilk 3, Janyst 7, Krieger 1, Sobut 1, Szpera 1, Adamuszek 4, Dzono 2, Pribanić 4, Gliński 1, Chodara 2, Kostrzewa 5.

Kolejny mecz PGE Stal Mielec zagra 22 lutego. W mieleckiej hali w ramach 17. kolejki podejmie MKS Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.