Dziś imieniny obchodzą: Wiktor, Lucyna, Małgorzata Dziś jest: wtorek 17.10.2017,
Wideo

Ekstraklasa znów może zagościć na mieleckim stadionie! Zagrać tutaj ma Sandecja Nowy Sącz

Jeśli Sandecja Nowy Sącz awansuje do LOTTO Ekstraklasy, to swoje mecze w rundzie jesiennej rozegra na Stadionie Miejskim w Mielcu. Dziś podpisano wstępne porozumienie w tej sprawie.

Drużyna z Nowego Sącza jest liderem Nice 1 ligi. Zespół prowadzony przez Radosława Mroczkowskiego, na pięć kolejek przed końcem sezonu ma cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec.

Stadion w Nowym Sączu nie spełnia praktycznie żadnych wymagań jakie przed Klubem stawia podręcznik licencyjny PZPN-u. Największą bolączką jest brak podgrzewanej murawy, nieodpowiednia ilość zadaszonych miejsc oraz brak odpowiedniego zaplecza sanitarnego. –Przez długi czas zarówno w kuluarach, jak i oficjalnie mówiło się o trzech możliwych alternatywach gdzie w okresie modernizacji naszego obiektu można by rozgrywać mecze. W grę wchodził stadion w Niecieczy, obiekt Cracovii oraz Stali Mielec – czytamy na oficjalnej stronie lidera Nice 1 ligi.

Każda z wymienionych opcji miała swoje plusy i minusy. Ostatecznie po wielu godzinach negocjacji, a także rozpatrywania wszystkich za i przeciw zdecydowano się, by nasi piłkarze w razie uzyskania awansu domowe mecze ekstraklasy rozgrywali w Mielcu – czytamy w dalszej części komunikatu zamieszczonego na stronie Sandecji Nowy Sącz.

Zawarta wstępna umowa zakłada, że w Mielcu Sandecja będzie mogła grać do momentu, gdy w Nowym Sączu zakończy się konieczna modernizacja stadionu przy Kilińskiego 47.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*