Dziś imieniny obchodzą: Łukasz, Bogumiła, Julian Dziś jest: środa 18.10.2017,
Wideo

Gmina Padew Narodowa wprowadza darmowy transport dla uczniów

Na wniosek Wójta Gminy Roberta Pluty, radni Rady Gminy Padew Narodowa jednogłośnie przyjęli uchwałę o bezpłatnym dowozie dla uczniów na terenie gminy.

Bezpłatny transport będzie przeznaczony dla uczniów których droga z domu do szkoły przekracza 2 kilometry (dodać należy, że przepisy ustawy stanowią, iż transport bezpłatny przysługuje od 3 km – uczniowie do klasy III i 4 km – uczniowie klas IV do VI).

Podjęta uchwała umożliwia skorzystanie z bezpłatnego dowozu większej liczbie uczniów na terenie gminy Padew Narodowa.

Przetarg wyłonił przewoźnika, którym została firma PKS Tarnobrzeg. Przewoźnik ten będzie przewoził 404 uczniów dziennie (wzrost względem poprzedniego roku szkolnego o 25 uczniów) oraz uczniów do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu za kwotę 288.546 zł.

Zadanie dowozu jest w całości finansowane ze środków własnych budżetu gminy Padew Narodowa.

Przewoźnik – PKS Tarnobrzeg w ramach umowy będzie również płacił do budżetu gminy dzierżawę za użytkowanie gimbusa, którego właścicielem jest gmina Padew Narodowa. Miesięcznie będzie to kwota 11.500 zł, rocznie 115.000 zł (za 10 miesięcy roku szkolnego).

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*