MiastoPowiat i gminaRegionRozrywkaSportWiadomości

Górskie Mistrzostwa Europy w Nordic Walking

W dniach 13-13 lipca 2019 odbyły się w Ustrzykach Dolnych Górskie Mistrzostwa Europy w Nordic Walking. Start i meta zawodów umiejscowione były na miejskim rynku gdzie organizowano także szereg imprez towarzyszących.

Wymagające, pełne stromych podejść i zejść trasy poprowadzone zostały zboczami górującego nad miastem wzniesienia o nazwie Kamienna Laworta. Dodatkową trudność sprawiły startującym opady deszczu który przeszedł nad okolicą przed zawodami. Deszczówka spowodowała , że wiele odcinków tras było błotnistych i śliskich. W sobotę zorganizowano zawody drużynowe na dystansie 4 x 5 km natomiast w niedzielę przeprowadzono konkurencje indywidualne na dystansach 5 i 10 km . Bardzo dobry wynik osiągnął startujący w tych Mistrzostwach Jerzy Krakowski, jedyny przedstawiciel Mielca , reprezentujący sekcję turystyczną PTG „Sokół 1893” Mielec i MKG ”Carpatia” . Zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej i wywalczył tytuł Górskiego Wicemistrza Europy w Nordic Walking. Nasz reprezentant przez dłuższy czas prowadził jednak poślizgnięcie na stromym zejściu spowodowało upadek i w konsekwencji wyprzedzenie go przez najgroźniejszego konkurenta, który na ostatnich , łatwych odcinkach trasy utrzymał przewagę i wygrał.

Nordic walking jest po bieganiu najpowszechniej uprawianą sportową konkurencją w naszym kraju ale w rejonie Mielca nadal mało popularną. Miejmy nadzieję że wkrótce i u nas pojawia się imprezy dla chodzących z kijami.