KulturaMultimedia

„Hej, kolędo leć…” – Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Chorzelowie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Reklama

Ponad 80 uczniów przedszkoli, szkól podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Mielec wzięło udział w XVIII edycji Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „ Hej kolędo leć…” , który odbył się 12 stycznia 2017r. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie.

Uczestnicy konkursu,począwszy od 4-latków z oddziałów przedszkolnych, po uczniów III klas Gimnazjum śpiewali popularne kolędy i pastorałki, nie zabrakło także tych mniej znanych. Wykonawcom kibicowali opiekunowie, rodzice oraz Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, który oklaskiwał z innymi wspaniałych małych solistów i zespoły wokalne.

Komisja artystyczna w składzie:
– Krzysztof Prucnal – instruktor muzyki Miejskiego Centrum Kultury w Przecławiu
– Małgorzata Leśniak – muzyk, akompaniator, instruktor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu
oceniając muzykalność, walory głosowe, poczucierytmu, dobór tonacji, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, po wysłuchaniu 41 prezentacji w czterech kategoriach wiekowych przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Reklama

I kategoria wiekowa – Przedszkola i klasy O Szkoły Podstawowe
Nagrody:
Eliza Skop, Adrian Kuzara, Zuzanna Bożek – Przedszkole Wola Mielecka
Emilia Strzelczyk, Amelia Torba, Karol Bal, Julita Kaczmarczyk – Przedszkole Wola Mielecka
Alicja Babula, Nadia Łojek, Weronika Słomba, Maciej Kowalik – Oddział Przedszkolny Książnice

II kategoria wiekowa – Klasy I- III Szkoły Podstawowe
Nagrody:
Karolina Węgrzyn, Karolina Parys, Hanna Opałacz – SP Wola Mielecka
Gabriela Kania – SP Chorzelów
Martyna Cichowska, Martyna Zielińska, Julia Maziarz – SP Trześń
Diana Hyjek – SP Trześń
Wyróżnienia:
Nikola Smykla – SP Chorzelów
Maria Brzozowska – SP Chorzelów
Jagoda Jeż – SP Trześń

III kategoria wiekowa – Klasy IV- VI Szkoły Podstawowe
Nagrody:
Jakub Kłoda, Jakub Schab, Kacper Guła – SP Chrząstów
Nikola Łącz – SP Rzędzianowice
Wiktoria Świątek – SP Podleszany
Dominika Leyko – SP Książnice
Kinga Dziewit – SP Chorzelów
Wiktoria Kania – SP Chorzelów
Wyróżnienia:
Andżelika Duszkiewicz, Oliwia Woszczyna – SP Chrząstów
Kornelia Hyjek – SSP Złotniki

IV kategoria wiekowa – Klasy I- III Gimnazja
Nagrody:
Ewelina Marzec – Gim. Wola Mielecka
Paulina Motyl, Natalia Surowiec – Gim. Chorzelów
Piotr Dąbek – Gim. Chorzelów
Julia Sosińska – Gim. Chorzelów
Wyróżnienia:
Natalia Sala, Amelia Skiba – Gim. Chorzelów

Reklama

Reklama
Tagi

Zobacz także

Back to top button
Zamknij