SliderSportWażne informacje

KF Stal Mielec walczyła ale minimalnie przegrała [ZOBACZ ZDJĘCIA]

W pierwszym tegorocznym meczu na własnym parkiecie zawodnicy KF Stali Mielec ulegli minimalnie Góralowi Tryńcza 3:4.

Spotkanie miało na sobie spory ciężar gatunkowy. Góral przed spotkaniem w Mielcu zajmował pozycję lidera zaś KF Stal, która po ubiegłorocznej przygodzie w 1 lidze szybko chciała wrócić na zaplecze ekstraklasy musiała wygrać to spotkanie, by te marzenia podtrzymać.

Niestety dla mielczan, spotkanie rozpoczęło się dużo lepiej dla gości. Gola już w drugiej minucie zdobył Patryk Broda. Gospodarze zdołali wyrównać po upływie 10 minut za sprawą Tomasza Skowrona.

Mielczanie prezentowali się dobrze. Ich akcje były przemyślane i składne. Jednak im bliżej byli bramki gości, tym mieli mniej pomysłu na wykorzystanie swojej optycznej przewagi. Ich przeciwieństwem byli zawodnicy z Tryńczy, którzy mieli bardzo prosty plan na sobotni wieczór w Mielcu – być uważnym w obronie i starać się wyprowadzać szybkie kontry. I ten plan udało im się wykonać właściwie w 100 procentach.

W rezultacie mielczanie przegrali spotkanie, które równie dobrze mogli rozstrzygnąć na swoja korzyść. Mimo tego wciąż mają matematyczne szanse na zajęcie pierwszego miejsca w lidze, a kalendarz im sprzyja. Najbliższe cztery spotkania rozegrają na własnym parkiecie.

KF Stal Mielec – KF Góral Tryńcza 3:4 (1:1)
Bramki: T. Skowron 12′, 36′, Kłos 29′ – Broda 2′, 30′, Misiąg 28′, Lech 31′

Skład KF Stal Mielec: Kowalski, T. Skowron, Ł. Skowron, Dopart, Wątróbski – Kłos, Załucki, Tetlak, Kardyś.