MultimediaSportWażne informacje

Kolejny horror z udziałem mielczan. Zwycięstwo stracone w ostatnich sekundach [ZOBACZ WIDEO]

KF Stal Mielec zremisowała u siebie z ETA Dąbrowa Górnicza. To pierwsza zdobycz punktowa mielczan przed własną publicznością.

Podopieczni Tomasza Skowrona w pierwszej rundzie jeśli zdobywali ligowe punkty, to tylko w delegacjach. „Hangar Arena” okazała się, aż nazbyt gościnna dla zespołów przyjezdnych. KF Stal Mielec poniosła tam komplet porażek.

Z dniem 1 stycznia Hala MOSiR została jednak zamknięta, a drużyna futsalu przeniosła się do Sali mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 11. Tuż przed meczem zawodnicy odczuwali obawy. W „11” odbyli zaledwie kilka treningów. – Przez zamieszanie spowodowane wyłączeniem z użytku „starej” hali MOSiR czuliśmy dyskomfort. Nie do końca udało się nam zapoznać z nowym dla nas obiektem przez to nie czuliśmy, że tak do końca gra mecz domowy – relacjonuje bramkarz KF Stali Marcin Kowalski.

Viva MOT

Początek spotkania wskazywał jednak, że przedmeczowe obawy były bezpodstawne. Stal po dziecięciu minutach prowadziła 2:0, a nowi zawodnicy Patryk Tetlak i Sebastian Bajorek godnie zastępowali kontuzjowanych Kamila Kłosa i Marcina Barana.

W dalszych fragmentach spotkania mecz się wyrównał, a swoje sytuacje zaczęli mieć goście. Do przerwy udało im się strzelić bramkę kontaktową, by siedem minut po wznowieniu gry doprowadzić do wyrównania.

Gdy w 38.minucie gola na 3:2 zdobył Kacper Wątróbski, wydawało się, że debiut mieleckich futsalowców w Sali Szkoły Podstawowej nr 11 będzie okraszony zwycięstwem. Niestety gospodarze po raz kolejny w meczu u siebie nie potrafili do końca utrzymać korzystnego wyniku. Na 40 sekund przed końcem drogę do bramki mielczan znalazł Michał Skórski. Mecz zakończył się wynikiem remisowym.

Przed meczem remis wziąłbym w ciemno – zdradzał po meczu Kowalski. – Jednak po tym co wydarzyło się w końcówce spotkania, nikt z nas nie cieszy się z takiego rezultatu.

KF Stal Mielec – ETA Dąbrowa Górnicza 3:3 (2:1)
Bramki: 8. T.Skowron (J.Dopart), 11. Ł.Skowron (Wątróbski), 38. Wątróbski – 15. Skórski (Barchan), 27. Dopart (sam.), 40. Skórski

Stal Mielec: M.Kowalski, Nowak – T.Skowron, Ł.Skowron, M.Dopart, J.Dopart, Wątróbski, Bajorek, Tetlak, Dudek, Gudz, Ryba

ETA Dąbrowa Górnicza: Chojnacki, Emeryk – Skórski, Taraszkowski, Dyrda, Barchan, Derlatka, Szulc, Terefeńko, Cibor, Ł.Kowalski