Dziś imieniny obchodzą: Wiktor, Lucyna, Małgorzata Dziś jest: wtorek 17.10.2017,
Wideo

Mielczanie modlili się przy Grobach Pańskich [ZOBACZ ZDJĘCIA]

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotą, mielczanie tłumnie uczestniczyli w adoracji Krzyża Pańskiego, jak również gromadzili się modląc, przy Grobach Pańskich.

Wieczorem w Wielką Sobotę we wszystkich parafiach odbyła się uroczyście celebrowana Wigilia Paschalna, a po niej procesja rezurekcyjna. Wcześniej, bo od rana na wiernych czekała możliwość adoracji Jezusa na krzyżu, odwiedzenia Grobów Pańskich oraz poświęcenia pokarmów. Ustawiały się długie, nawet kilkusetmetrowe, często wychodzące poza kościół kolejki ludzi, chcących oddać cześć Chrystusowi.

Przed Grobami Pańskimi w mieleckich kościołach, wartę pełnili harcerze oraz strażacy z lokalnych jednostek. Instalacje w symboliczny sposób ukazywały Jezusa złożonego w grobie na dzień przed Zmartwychwstaniem. Groby swoją symboliką nawiązywały do Pisma Świętego i Zmartwychwstania Chrystusa.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*