Dziś imieniny obchodzą: Wiktor, Lucyna, Małgorzata Dziś jest: wtorek 17.10.2017,
Wideo

Mieleccy policjanci znów na podium

Dzielnicowy Daniel Grzanka będzie reprezentował województwo podkarpackie podczas X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W wojewódzkich eliminacjach mielecki dzielnicowy zajął II miejsce i stanął na podium wraz z kolegami z Jasła i Krosna.

Wojewódzki finał konkursu odbył się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Na początek uczestnicy musieli rozwiązać pisemny test z wiedzy policyjnej. Obejmował on m.in. tematykę zapobiegania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także wiele innych zagadnień z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej ukierunkowanej na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną.

W kolejnym etapie zmagań funkcjonariusze musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Komisja konkursowa oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań.

O miano najlepszego policjanta dzielnicowego na Podkarpaciu rywalizowali funkcjonariusze, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach powiatowych – 6 policjantek i 36 policjantów dzielnicowych. Spośród nich dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu osiągnęło wysokie wyniki zajmując 2 miejsce – sierż.szt. Daniel Grzanka i 5 miejsce – st.asp. Marcin Błażejowski.

Podczas spotkania, w którym udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa, zastępca komendanta nadkom. Grzegorz Bajda, oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP Mielec asp. szt. Andrzej Pszeniczny. Komendant pogratulował dzielnicowym zajęcia tak wysokich miejsc w konkursie i życzył powodzenia sierż. szt. Danielowi Grzance w walce o tytuł najlepszego dzielnicowego w Polsce.

KPP

 
Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*