Dziś imieniny obchodzą: Wiktor, Lucyna, Małgorzata Dziś jest: wtorek 17.10.2017,
Wideo

„Mielecka wiosna 2017” – Wielki test dla służb ratowniczych

W ostatnich dniach maja odbył się bardzo ważny sprawdzian z zarządzania kryzysowego w sytuacji zagrożeń lub wybuchu wojny. Niecodzienny test to element powiatowych ćwiczeń obronnych.

Podczas ćwiczeń urzędnicy razem z powiatowymi służbami zainscenizowali kilka kryzysowych sytuacji. Na drodze powiatowej w Szydłowcu upozorowano wypadek komunikacyjny z udziałem młodzieży, a w Padwi Narodowej przeprowadzono ewakuację dzieci po próbie podpalenia budynku szkoły. Była też akcja ratunkowa związana z zagrożeniem terrorystycznym – powiatowe jednostki mogły sprawdzić reakcje i działania po odnalezieniu niezidentyfikowanego pakunku w pobliżu szkoły.

Ćwiczenia sprawdziły stan przygotowania przedstawicieli powiatowych samorządów i sił ratowniczych wykonujących zadania obronne. Były również okazją do przetestowania systemów łączności, alarmowego obiegu informacji oraz sposobów współpracy pomiędzy powiatowymi i gminnymi zespołami zarządzania kryzysowego – mówi starosta Zbigniew Tymuła.

Ćwiczenia odbyły się 30 i 31 maja pod kryptonimem „MIELECKA WIOSNA 2017”.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*