Dziś imieniny obchodzą: Łukasz, Bogumiła, Julian Dziś jest: środa 18.10.2017,
Wideo

Mieszkanie Plus także w Mielcu? Miasto ma już wybrany teren pod budowę

Rządowy Program Mieszkanie Plus ma za zadanie ułatwienie polskim rodzinom lepszy start do niezależnego życia. Urząd Miejski czyni starania, aby do tego programu dołączył również Mielec.

Mieszkanie Plus jest projektem skierowanym głównie do osób, które pracują, ale przy okazji nie zarabiają wystarczająco dużo, nie mogą pozwolić sobie mimo wszystko na zakup mieszkania, a nawet na jego wynajęcie.

W tej sprawie, już w październiku ub.r. wniosek złożyli mieleccy radni PiS. Projekt uchwały przedstawił wówczas wiceprzewodniczący Rady Miasta Jakub Cena. – Już wiele miesięcy temu przedstawialiśmy projekt budowy mieszkań komunalnych na gruntach samorządowych. Teraz dzięki spójnej polityce Prawa i Sprawiedliwości jest możliwość, aby te plany wreszcie zostały zrealizowane – powiedział.

Cena dodał również, że jego zdaniem Mielec powinien bardzo mocno postarać się o udział w tym programie gdyż jest na to finansowanie, jak również odpowiednia ilość gruntów.

Magistrat wstępnie zagospodarował półtorahektarową działkę w rejonie ulic Powstańców Warszawy i Szarych Szeregów. Teraz jednak zmieniono koncepcję lokalizacji. – Jeśli chodzi o tereny przeznaczone na program Mieszkanie Plus to mówimy tutaj o terenach przy końcówce ulicy Powstańców Warszawy obok skrzyżowania z ulicą Witosa – mówi wiceprezydent Miasta Mielca Tadeusz Siemek. – W tej chwili wypełniliśmy wniosek w tej sprawie – dodał.

Magistrat przekaże grunty do Skarbu Państwa pod budowę bloków mieszkalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Do tego Urząd Miejski został zobligowany przez wspomnianą wyżej uchwałę Rady Miasta.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*