SportWażne informacje

Niespodziewana porażka SPR Stali Mielec w Elblągu

W drugiej kolejce Pucharu PGNiG Superligi, SPR Stal Mielec poniosła drugą porażkę. Tym razem lepsi od mielczan okazali się zawodnicy Mebli Wójcik Elbląg.

Gospodarze już po pierwszej połowie prowadzili czterema bramkami. Początkowo jednak nic nie zapowiadało takiego przebiegu spotkania. Obie drużyny prowadziły wyrównany bój i po upływie pierwszego kwadransa na tablicy wyników widniał remis.

Przełomowa okazała się być 17.minuta. Najpierw mielczanie udanie wykończyli kontrę i po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że od tego momentu mielczanie złapią odpowiedni rytm i odskoczą gospodarzom. Nic jednak takiego się nie stało. Począwszy od 17.minuty, przez kolejne 9 minut mielczanie nie powiększyli swojego dorobku bramkowego, a drużyna Mebli Wójcik Elbląg w tym czasie nie próżnowała. Gospodarze wyszli na czterobramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron spotkanie ponownie stało się wyrównane. Przez pierwszych 10 minut drugiej odsłony gospodarze trzymali rywali na dystans, odpowiadając im bramką na każdą udaną akcję gości. Na tablicy wyników zatem dalej prowadzili elblążanie. Mielczanom brakowało trochę szczęścia – nie mogli oni powstrzymać skutecznych gospodarzy, a gdy już ta sztuka się udała to sami marnowali okazje.

Ciężar zdobywania bramek na swoje barki wzięli Sergiej Dementiew (9 goli w całym spotkaniu), a w także Jakub Kłoda i Michał Chodara. Brakowało im jednak wsparcia. W mieleckiej drużynie szczególnie widać było brak Oleksandra Kirilenki. Nieobecność Ukraińca pokazała, jak wiele w grze SPR Stali zależy od tego zawodnika.

W końcówce mielczan stać było jeszcze na ostatni zryw, ale nawet to nie pomogło. SPR Stal przegrała w Elblągu 24:27 i poniosła drugą porażkę w Pucharze PGNiG Superligi.

Meble Wójcik Elbląg – SPR Stal Mielec 27:24 (12:8)

Elbląg: Fiodor, Ram – Janiszewski 7, Nowakowski 6, Tórz 4, Kupiec 4, Olszewski 3, Dorsz 2, Moryń 1, Żółtak, Adamczak. Trener: Jacek Będzikowski

Stal: Lipka, Wiśniewski – Dementev 9, Kłoda 5, Chodara 4, Wilk 3, Krupa 2, Krępa 1, Basiak, Krygowski, Ćwięka. Trenerzy: Krzysztof Lipka i Tomasz Sondej

Kary: 8 i 4 min. Sędziowali: Dariusz Mroczkowski i Jakub Mroczkowski (obaj Warszawa)