Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Michał, Ziemowit Dziś jest: czwartek 19.10.2017,
Wideo

Nietypowa interwencja policjantów w Hucie Przedborskiej

Policjanci z Kolbuszowej policjanci interweniowali wczoraj w Hucie Przedborskiej w związku ze zgłoszeniem dotyczącym agresywnego dzika, który atakował mieszkańców. O zdarzeniu poinformowali mężczyźni, którzy idąc drogą zostali wystraszeni przez dzika i uciekli na drzewo.

Zgłoszenie o agresywnie zachowującym się dziku w Hucie Przedborskiej, dyżurny kolbuszowskiej Policji otrzymał wczoraj około godz. 17.30. Z informacji przekazanych przez dyspozytora WCPR wynikało, że dwóch mężczyzn uciekło na drzewo przed agresywnym dzikiem i proszą o pomoc. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Zgłaszających nie było już we wskazanym miejscu. Dyżurnemu udało się jednak z nimi skontaktować i jak ustalił, mężczyźni nie odnieśli obrażeń i bezpiecznie wrócili do domu.

We wskazanym rejonie, blisko zabudowań i drogi relacji Huta Przedborska – Hucisko funkcjonariusze zauważyli dzika. Zwierzę podchodziło blisko radiowozu. Policjanci wezwali na pomoc myśliwego, który oświadczył, że jest to prawdopodobnie locha. Myśliwy strzałami odstraszył dzika, który jednak po chwili wrócił. Po dłuższym czasie zwierzę udało się spłoszyć w pobliskie zarośla.

Policjanci powiadomili okolicznych mieszkańców Huty Przedborskiej o dziku, który może stanowić zagrożenie dla ludzi i innych zwierząt.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*