PolecaneSportWiadomości

Ogromny sukces młodego mielczanina! Został brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Maksymilian Cerlich (na zdjęciu z prawej) – osiemnastoletni pływak Ikara Mielec zajął trzecie miejsce w wyścigu na dystansie 200 m stylem zmiennym podczas rozegranych w dniach 20-22 lipca w Gliwicach Mistrzostw Polski juniorów do lat 18. Mistrzostwa odbyły się w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

O medale otarli się także inni pływacy Ikara Mielec, którzy wystąpili w Mistrzostwach Polski juniorów do lat 15 rozegranych na początku lipca w Oświęcimiu.

Wiktoria Malec awansowała z drugim czasem do finału na 200 m stylem grzbietowym, ale w finale dwie rywalki, z którymi wygrała w eliminacjach, popłynęły szybciej i ostatecznie Wiktoria zajęła czwarte miejsce. Do medalu zabrakło jej 25 setnych sekundy. Wiktoria wywalczyła także piąte miejsce na 100 m tym samym stylem

Jej koleżanka klubowa Julia Gancarz awansowała do finału na 200 m stylem motylkowym z trzecim czasem. W finale na finiszu zabrakło jej do medalu 41 setnych sekundy i zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Na 400 m stylem dowolnym Julia była dziesiąta.

W tym samym terminie szesnastoletni juniorzy swoje zawody rozegrali w Ostrowcu Świętokrzyskim. O wielkim pechu może mówić Dawid Książnicki, który zwyciężył w swojej koronnej konkurencji 200 m stylem klasycznym z dużą przewagą czterech i pół sekundy nad rywalami. Niestety po kontrowersyjnej decyzji sędziego na torze został zdyskwalifikowany.

Mimo tego Książnicki w dalszym ciągu jest na pierwszym miejscu w tej konkurencji w ogólnopolskim w rankingu, wynikiem z międzynarodowego meczu w Pilźnie /Czechy/ z maja br. Ponadto Dawid był w Ostrowcu dwukrotnie piąty na 100 m stylem klasycznym i 400 m stylem zmiennym oraz szósty na 50 m stylem klasycznym.

Oliwia Cerlich podczas mistrzostw w Ostrowcu zajęła szóste miejsce na 200 m stylem dowolnym, siódme na 400 m i ósme na 800 m tym samym stylem.