Dziś imieniny obchodzą: Ambroży, Gaweł, Florentyna Dziś jest: wtorek 17.10.2017,
Wideo

Partnerstwo gmin Tuszów Narodowy i Mielec w projekcie OZE

Gminy Tuszów Narodowy i Mielec podpisały umowę o partnerstwie w ramach projektu parasolowego OZE.

W ramach RPO województwa podkarpackiego Oś Priorytetowa Czysta Energia, Działanie 3.1 Rozwój OZE zaistniała możliwość ubiegania się o dotacje do kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła lub pieców na biomasę do gospodarstw domowych. W tym celu mieszkańcy w poszczególnych gminach powiatu mieleckiego składali deklaracje chęci udziału w projekcie.

Po analizie ilości złożonych deklaracji w poszczególnych gminach powstały grupy partnerskie. Taką grupę tworzy gmina Tuszów Narodowy z gminą Mielec. W lutym podpisana została umowa o partnerstwie przez Andrzeja Głaza, wójta gminy Tuszów Narodowy i Józefa Piątka, wójta gminy Mielec. Liderem grupy została gmina Tuszów Narodowy, z której we wniosku ujęto ponad 500 instalacji, natomiast partnerem – gmina Mielec, gdzie przewidziano ponad 300 instalacji.

O liczbie instalacji ujętych w projekcie decydowały składane do końca 2016 roku ankiety. Na tej podstawie zostało opracowane studium wykonalności i 2 marca br. do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie został złożony wniosek o dotację. – Dobrze się złożyło, że nasze gminy w takim partnerstwie będą mogły realizować ten projekt. Mamy już wspólne doświadczenia w projektach partnerskich i wielu innych zadaniach, które wspólnie staramy się rozwiązywać chociażby z racji sąsiedztwa i wspólnych granic, w tym  dróg, ciągów chodnikowych – podkreślali wójtowie przy podpisywaniu umowy. – Liczymy, że nasz wniosek uzyska wymaganą liczbę punków i mieszkańcy naszych gmin staną się docelowymi beneficjentami przyznanej pomocy.

R. Paterak

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*