MiastoPolecaneSportWażne informacje

Paulina Buziak wygrała plebiscyt Sportowiec Roku [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Była to już 23 edycja plebiscytu KORSO. Czytelnicy Korso głosowali na dziesiątkę najlepszych na kuponach zamieszczanych na łamach gazety i za pomocą SMS-ów.

Swoje głosy oddała także kapituła składająca się z dziennikarzy, samorządowców i ludzi związanych z mieleckim środowiskiem sportowym. Suma punktów uzyskana w tych trzech głosowaniach wyłoniła laureatów.

Podczas tej gali przyznano także wyróżnienie specjalne w kategorii „Sportowe Wydarzenie Roku”. Otrzymał je klub piłkarski Stal Mielec za awans drużyny do I ligi. Pamiątkową statuetkę odebrał prezes klubu Jacek Orłowski.

Zaprezentowane zostały także dwa inne wydarzenia sportowe z roku 2016 – brązowy medal Wojciecha Lubienieckiego na Mistrzostwach Europy w Nowym Sadzie, a także złoty i srebrny medal Wojciecha Koszelskiego oraz Przemysława Żurawskiego na Mistrzostwach Świata w Modelarstwie Kosmicznym. Opowiadali o nich trenerzy – Zbigniewa Żola (szermierka) i Grzegorz Goryczka (modelarstwo)

Laureatem wyróżnienia Najlepszy Sportowiec Uczeń został MACIEJ KAŹMIERSKI – szermierz Gryfu Mielec. To podopieczny trenera Lesława Lechocińskiego. Jest podwójnym (indywidualnie i drużynowo) brązowym medalistą Mistrzostw Polski młodzików. Średnia ocen w szkole – 5,3 .

Laureatką wyróżnienia Talent Roku 2016 została JULIA MĄDRA – złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w chodzie sportowym. W tym roku na Halowych Mistrzostwach Polski zdobyła tytuł wicemistrzowski. Jej trenerem jest Marzena Kulig.

Laureatem wyróżnienia Trener Roku 2016 został – JANUSZ BIAŁEK – główny architekt awansu piłkarzy Stali Mielec do I ligi.

Dziesiątka SPORTOWCÓW MIELCA – 2016:

10.miejsce – Paweł Wilk – wychowanek klubu piłki ręcznej SPR Stal Mielec, czołowy zawodnik drużyny, jeden z najlepszych skrzydłowych w Superlidze.

9.miejsce – Natalia Murdza (UKS Szóstka Mielec) – w dziesiątce reprezentuje mielecki klub siatkarek. Jest kapitanem i czołową zawodniczką naszej drugoligowej drużyny.

8.miejsce – Maksymilian Cerlich (UKS Ikar Mielec) – złoty medalista zimowych mistrzostw Polski w pływaniu na 100 m stylem zmiennym i brązowy medalista na 200 m zmiennym.

7.miejsce – Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) – zawodniczka chodu sportowego, która nigdy nie przegrała w Polsce w kategoriach juniorskich, a w ubiegłym roku zdobyła złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

6.miejsce – Wojciech Koszelski (Mieleckie Towarzystwo Rakietowe) – pierwszy mistrz świata w historii mieleckiego sportu. We Lwowie zdobył złoty medal indywidualnie i srebro oraz brąz w drużynie.

5.miejsce – Krystian Getinger (FKS Stal Mielec) – wychowanek Stali wiosną przyczynił się do awansu naszej drużyny do I ligi, a przez trenera Zbigniewa Smółkę został uznany za najlepszego zawodnika naszej drużyny w rundzie jesiennej.

4.miejsce – Krzysztof Lipka (SPR Stal Mielec) – od lat czołowy bramkarz polskiej Superligi i podpora drużyny z Mielca. W ubiegłym roku zadebiutował jako grający trener i był to debiut niezwykle udany.

3.miejsce – Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół Mielec) – indywidualny brązowy medalista szermierczych mistrzostw Europy kadetów w szpadzie. Drużynowo Polska zajęła 4 miejsce.
Lubieniecki zdobył w także srebro mistrzostw Polski kadetów. Podczas gali nieobecny, gdyż przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej przed Mistrzostwami Europy juniorów. Statuetkę odebrała mama Elżbieta.

2.miejsce – Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec) – nasz olimpijczyk zajął w chodzie sportowym na igrzyskach w Rio 22 miejsce na dystansie 50 km, ale wcześniej po raz trzeci z rzędu został mistrzem Polski na tym dystansie. Do swoich osiągnięć w roku 2016 dorzucił halowe wicemistrzostwo Polski na 5 km. Nieobecny podczas gali – w tym czasie startował na Halowych Mistrzostwach Polski, gdzie zdobył srebrny medal.

1.miejsce – Paulina Buziak – w chodzie na 20 km na igrzyskach olimpijskich w Rio była 28. Na krajowym podwórku ciągle dominuje – zarówno w halowych mistrzostwach Polski na 3 km, jak i w letnich mistrzostwach na 20 km zdobyła swoje kolejne złote medale.