Dziś imieniny obchodzą: Łukasz, Bogumiła, Julian Dziś jest: czwartek 19.10.2017,
Wideo
fot. KPP Kolbuszowa

W październiku rozprawa apelacyjna w sprawie tragicznego wypadku w Weryni

Będzie ciąg dalszy sprawy sądowej dotyczącej tragicznego wypadku piłkarzy. Od wyroku sądu, który zapadł w maju br. odwołały się wszystkie strony. Termin rozprawy apelacyjnej wyznaczono na 10 października.

Do wypadku doszło 26 marca 2016 roku. Tego dnia ośmiu piłkarzy Wólczanki Wólka Pełkińska jechało na mecz z Avią Świdnik. W Weryni doszło do wypadku. Bus prowadzony przez jednego z piłkarzy wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód ciężarowy. W wypadku zginęli bracia Kamil i Rafał Pydychowie, Mariusz Korzępa, Kamil Oślizło, Patryk Szewczak.

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu 19 maja br. wydał wyrok skazujący kierującego busem Kamila H. na na 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności, wypłatę 30 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla rodziców Patryka Szewczyka (zgodnie z wnioskiem), pokrycie kosztów procesu (24 tysiące złotych) i pokrycie kosztów pełnomocników osób pokrzywdzonych, a także 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wyrok sądu nie był ostateczny i wszystkie strony złożyły od niego apelacje. Jeden z obrońców piłkarza chce uchylenia wyroku i skierowania sprawy do ponownego rozpatrzenia. Jego zdaniem sąd popełnił błąd oddalając wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii instytutu, który wypowiadał się w sprawie wypadku. Obaj obrońcy będą wnosić również o obniżenie kary dla Kamila H. Z kolei prokurator wnioskuje o podwyższenie kary do 7 lat pozbawienia wolności. Termin rozprawy apelacyjnej wyznaczono na 10 października.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*