SportWażne informacje

Piękne zwycięstwo mieleckich siatkarek w Jarosławiu

Siatkarki UKS Szóstka Mielec wygrały drugie spotkanie fazy play-off z San-Pajdą Jarosław i awansowały do półfinału 2.ligi kobiet. Awans na zaplecze Orlen Ligi staje się coraz bardziej realny.

Mielczanki do meczu z Jarosławiem podchodziły z pewną dozą ostrożności. Co prawda pierwsze spotkanie rozegrane w Mielcu wygrały pewnie, aczkolwiek zdawały sobie sprawę, że zawodniczki San-Pajdy tanio skóry nie sprzedadzą.

Już pierwszy set pokazał, że obawy podopiecznych Romana Murdzy były bezpodstawne. Kapitalnie weszły w mecz wygrywając pierwszą partię do 17. W kolejnym secie miały nieco więcej problemów z ambitnymi przeciwniczkami, jednak i ta partia padła ostatecznie łupem mielczanek. W trzecim secie początkowo lepiej radziły sobie gospodynie, które prowadziły na początku już 4:0. Po kilku minutach mielczanki zniwelowały stratę i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca seta.

Cały mecz mielczanki wygrały w pięknym stylu 3:0 i awansowały do półfinału 2.ligi kobiet.

San-Pajda Jarosław -UKS Szóstka Mielec 0:3 (17:25, 21:25, 22:25)
Stan rywalizacji do 2 zwycięstw: 0:2, awans Szóstki.