Dziś imieniny obchodzą: Jan, Kleopatra, Irena Dziś jest: piątek 20.10.2017,
Wideo

Pierwsze domowe spotkanie i pierwsza wygrana SPR Stali Mielec [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Mieleccy piłkarze ręczni w 2.kolejce PGNiG Superligi pokonali KPR-Legionowo. O zwycięstwo mielczan zadecydowała kapitalna druga połowa, którą podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja wygrali 19:10. Po tym zwycięstwie SPR Stal przesunęła się na piątą pozycję w tabeli grupy pomarańczowej.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, a wynik otworzył Kamil Ciok. Kolejne trafienia dołożyli Michał Grabowski i Kacper Adamski. Legionowo rozpoczęło spotkanie bardzo twardo w obronie. Czeczeńcy mieli ogromne problemy, aby sforsować zasieki obronne drużyny z Mazowsza. Ekipę Stali w akacjach ofensywnych napędzał Wiktor Kawka. W 12. minucie goście prowadzili już 10:5. Warto zwrócić uwagę na postawę bramkarzy w obu ekipach.

W Stali fenomenalne zawody rozgrywał Tomasz Wiśniewski, natomiast z drugiej strony boiska wtórował mu Mikołaj Krekora. W 21. minucie niecodzienne trafienie zaliczył Paweł Wilk. Skrzydłowy Stali wykorzystał pustą bramkę w drużynie gości i pewnym rzutem z autu, z własnej połowy boiska zdobył kolejne trafienie dla Mielca (11:13). Trzy minuty później, Stal zmniejszyła straty do jednej bramki i było już tylko 14:13 dla Legionowa. Jednak drużyna z Mazowsza w pierwszej połowie nie pozwoliła Stali na więcej i schodziła do szatni prowadząc 18:13. Sprawa wyniku była wciąż otwarta, a to zwiastowało jeszcze większe emocje w drugiej odsłonie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Wyśmienite zawody rozgrywał Kamil Ciok – niekwestionowany lider w drużynie Legionowa. W 35. minucie goście z Mazowsza prowadzili 20:16. Od tego momentu Stal wrzuciła wyższy bieg i powróciła do meczu. Fenomenalnie w bramce spisywał się Tomasz Wiśniewski, a skutecznie rzuty karne wykorzystywał Rafał Krupa. W Stali ujawnił się również nowy król środka pola – Rudolf Cuzić rozegrał fenomenalne spotkanie, poprowadził Stal do zwycięstwa i zgarnął nagrodę MVP. Gościom z Mazowsza nie starczyło tym samym sił na równorzędną walkę ze Stalą. Mielczanie spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie wygrali 32:28.

SPR Stal Mielec – KPR Legionowo 32:28 (13:18)

SPR Stal: Wiśniewski, Lipka – Wilk 3, Krępa 1 , Janyst 4, Wypych, Mochocki 4, Kłoda, Sarajlić 1, Kawka 4, Cuzić 8, Wojkowski, Krupa 7.

KPR Legionowo: Krekora, Kujawa – Adamski 4, Grabowski 6, Jędrzejewski 3, Prątnicki 1, Fugiel, Kowalik 1, Ignasiak 2, Brinovec 2, Gawęcki, Niedziółka, Ciok 6, Rutkowski 3.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.