Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Michał, Ziemowit Dziś jest: piątek 20.10.2017,
Wideo

Pobiegli na cześć Hetmana Mikołaja Mieleckiego [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Prawie sto osób przebiegło pięciokilometrową trasę pierwszego biegu Hetmana Mieleckiego. Bieg odbył się przy okazji odbywającego się w sobotę Zlotu Militarnego „Partyzancki Patrol”.

Bieg otworzył skoczek spadochronowy Aeroklubu Mieleckiego, który po wylądowaniu przekazał pistolet Hetmanowi Mieleckiemu w którego wcielił się jeździec Kawalerii Kowalów 24 Pułku Ułanów. Strzałem w powietrze dał sygnał do biegu.

Impreza miała za zadanie w przyjemny sposób przypominać o historii Męża Stanu, współwłaściciela Mielca „Hetmana Wielkiego Koronnego Mikołaja Mieleckiego Herbu Gryf. Zwycięstwa w biegu odniósł mielczanin tym bardziej mam wielką satysfakcję– komentował Jakub Cena wiceprzewodniczący Rady Miasta Mielca, organizator biegu.

Jak widać po frekwencji wydarzenie przypadło do gustu nie tylko mielczanom. Nie obyłoby się jednak, bez pomocy innych. Stąd pragnę podziękować wszystkim uczestnikom i partnerom biegu Stowarzyszeniu Zabieganym, Stowarzyszeniu Orzeł Biały Strzelec i Starostwu Powiatu Mieleckiego za wsparcie w inicjatywie – dodał Cena.

Nagrody: Przeloty Szybowcem, Bony na sprzęt Sportowy i inne nagrody rzeczowe
Kobiety:
1. Łącz Małgorzata – Mielec – Run For Fun
2. Czernikowska Anett – Mielec – MultiParla
3. Ortyl Katarzyna – Mielec – Zabiegani Mielec

Mężczyźni:
1. Zaręba Filip – Mielec – Zabiegani Mielec
2. Karasiński Ireneusz – Nosówka
3. Puć Dawid – Mielec

fot. Zabiegani Mielec. Więcej zdjęć TUTAJ.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*