Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Michał, Ziemowit Dziś jest: czwartek 19.10.2017,
Wideo

Podkarpacki Dzień Wędliniarza w Radomyślu Wielkim już po raz jedenasty [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Już po raz jedenasty w Radomyślu Wielkim w ramach plenerowej imprezy Dni Radomyśla Wielkiego zorganizowano Podkarpacki Dzień Wędliniarza. Swoje stoiska wystawiło kilkunastu lokalnych producentów mięs i wędlin.

Gmina Radomyśl Wielki od lat słynie jako „zagłębie wędliniarskie”. Właśnie na terenie tej gminy funkcjonuje wiele, najczęściej rodzinnych, przedsiębiorstw mięsnych. – To od lata nasza duma i mamy nadzieję, że ta tradycja będzie kultywowana jeszcze przez długie lata – powiedział Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego. – Bardzo dbamy o nasze „zagłębie wędliniarskie” i cieszymy się, że z każdym roku się ono rozwija – dodaje.

Podkarpacki Dzień Wędliniarza, to wydarzenie podczas którego swoje wyroby prezentują zakłady przetwórstwa mięsnego z województwa podkarpackiego. Mieszkańcy mogli degustować wyroby mięsne i bawić się w rytm muzyki kapel ludowych i zespołów młodzieżowych – laureatów różnych festiwali.

W ramach PDW Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizuje Piknik Wieprzowy z konkursami z nagrodami dla dzieci i dorosłych oraz bezpłatną degustacją potraw z wieprzowiny.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*