Dziś imieniny obchodzą: Wiktor, Lucyna, Małgorzata Dziś jest: wtorek 17.10.2017,
Wideo
fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Posiadał broń i amunicję bez zezwolenia. Grozi mu do 8 lat więzienia

Kilka dni temu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie realizując uzyskaną informację operacyjną dokonali zatrzymania 40-letniego mieszkańca gminy Szczucin. Mężczyzna ten w miejscu zamieszkania wytwarzał i posiadał broń palną, amunicję oraz narzędzia  z przeznaczenia służące do kłusownictwa w postaci wnyków.

Ponadto funkcjonariusze ujawnili wytworzony własnoręczne przez zatrzymanego  ładunek pirotechniczny, który został zabezpieczony przez SPAP KWP Kraków (a następnie zdetonowany).

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawniono i zabezpieczono 4 sztuki broni pneumatycznej, 3 pistolety pneumatyczne, 2 rewolwery , a ponadto 95 sztuk amunicji kal. 5,6mm, 12mm, 16mm i 9 mm, oraz łuski, śruty, proch, 92 sztuki amunicji ślepej, nabój CO z wywierconym otworem i wystającym lontem oraz 14 wnyków do kłusownictwa. Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej wobec mężczyzny zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Przedstawiono mu zarzut z art. 263 par. 2 KK (posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia) – grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*