Dziś imieniny obchodzą: Łukasz, Bogumiła, Julian Dziś jest: czwartek 19.10.2017,
Wideo

Powiat prezentuje wykonane inwestycje i plany kolejnych

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu omówiono inwestycje, które w ostatnim czasie zostały zrealizowane przez powiat. Zaprezentowano także plany inwestycyjne na kolejne miesiące. Nie zabrakło również tematów dotyczących edukacji.

Na początku spotkania głos zabrał Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, który mówił m.in. o inwestycjach trwających w szkołach ponadgimnazjalnych, sukcesach mieleckiego szpitala oraz zadaniach realizowanych na powiatowych drogach. Powiat wybudował już kilka kilometrów chodników, prowadzi remont dwóch mostów (w Zdziarcu i Dąbiu) oraz rozpoczyna budowę kolejnego – w Sarnowie.

Ważnym tematem był również trwający remont ul. Wojska Polskiego i al. Kwiatkowskiego, o którym opowiedział Jacek Krzyżewski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu. Jak zaznaczył, inwestycja – jeśli tylko dopisze pogoda – oddana zostanie zgodnie z terminem, a więc do 30 września.

Kolejnym zagadnieniem konferencji był sukces projektu „Zawody Przyszłości” realizowanego w Zespole Szkół Technicznych, o którym opowiedziała jego koordynatorka, wicestarosta Maria Napieracz.

Głos zabrał również Andrzej Bryła, członek Zarządu Powiatu Mieleckiego, który przybliżył zebranym ważne informacje dotyczące Centrum Obsługi Jednostek oraz nowopowstałego Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu.

Na koniec przy mównicy zaprezentował się dyrektor Wydziału Komunikacji Zbigniew Kmieć, który opowiedział o funkcjonalności e-kolejki oraz przedstawił statystyki swojego wydziału obejmujące okres od stycznia 2017 r.

Wkrótce przedstawimy szczegóły zagadnień omówionych podczas konferencji.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*