Dziś imieniny obchodzą: Łukasz, Bogumiła, Julian Dziś jest: środa 18.10.2017,
Wideo

Przedszkolny plac zabaw i remont boiska. Wkrótce ruszą inwestycje na Osiedlu Szafera

Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie inwestycji na Osiedlu Szafera. Jeszcze w tym roku na ul. Chałubińskiego powinno powstać nowe boisko do piłki nożnej oraz plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 16. Wykonane zostanie także ogrodzenie. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty do 17 sierpnia.

Przy ulicy Chałubińskiego powstanie długo oczekiwane boisko do piłki nożnej. Według projektu, będzie miało ono wymiar tzw. „małego orlika” czyli 40×20 m. Wokół boiska zostaną zamontowane także ławki i kosze na śmieci.

Boisko będzie oświetlone i ma posiadać nawierzchnię sztuczną dostosowaną do użytku całorocznego. Boisko okalać będzie płot, wraz z piłkochwytami.

Drugą ważną inwestycją, która zostanie wykonana na Osiedlu Szafera, będzie budowa nowego placu zabaw mieszczącego się przy Przedszkolu Miejskim nr 16. Na terenie ogródka przedszkola, zostaną zdemontowane dotychczasowe urządzania. Wymieniony zostanie także chodnik. W zamian powstanie nowoczesny plac zabaw usytuowany na bezpiecznej nawierzchni, z kilkunastoma urządzeniami, które okalać będą nowe alejki i altanka. Planowane jest również nasadzenie roślinności.

O wyżej wymienione inwestycje na Osiedlu Szafera, bardzo mocno zabiegał radny Jakub Cena. – Cieszymy się, że te inwestycje, tak długo oczekiwane przez mieszkańców, już wkrótce staną się faktem – mówi. Przetarg na inwestycje ma zostać rozstrzygnięty do 17 sierpnia. Następnie wykonawca będzie miał 3 miesiące na jej zrealizowanie. Na ten cel w budżecie miejskim na 2017 rok, zabezpieczono 400 tysięcy złotych.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*