Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Michał, Ziemowit Dziś jest: czwartek 19.10.2017,
Wideo

PZDW rozpoczął inwestycję na terenie Gminy Padew Narodowa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przy wsparciu finansowych Gminy Padew Narodowa rozpoczął prace związane z remontem chodnika w pasie drogi wojewódzkiej nr 985 relacji Nagnajów – Dębica.

Zapadnięcia chodnika, rozchodzące się obrzeża, niefunkcjonujące odwodnienie, zamurawiona nawierzchnia chodnika to tylko nieliczne uszkodzenia, które w znacznym stopniu utrudniały poruszanie się pieszych przedmiotowym chodnikiem.

Zakres prac obejmował będzie przekładkę istniejącej nawierzchni chodnika wraz z wzmocnieniem podbudowy, uzupełnieniem brakujących elementów chodnika oraz obsianie wzmocnionej skarpy trawą.

Chodnik zostanie wyremontowany na odcinku 250 mb, a wartość prac wyniesie 42 425,38 zł. Środki na remont będą pochodziły z budżetu Gminy Padew Narodowa w wysokości 17 000,00 zł i z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego przy udziale Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie w wysokości 25 425,38 zł. O złym stanie technicznym przedmiotowego chodnika wielokrotnie informował Jan Uzar – Wiceprzewodniczący Rady Gminy.

-Mamy nadzieję, że dzięki dobrej współpracy Gminy Padew Narodowa z Urzędem Marszałkowskim uda się w roku następnym wyremontować kolejny newralgiczny odcinek chodnika w pasie drogi wojewódzkiej nr 985 w miejscowości Padew Narodowa – przekazuje Urząd Gminy w Padwi Narodowej.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*