Sport

Rafał Augustyn zdobył srebro na Halowych Mistrzostwach Polski

Rafał Augustyn zdobył srebrny medal na rozgrywanych w Toruniu w dniach 18-19 lutego Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce. Chodziarz reprezentujący barwy LKS Stal Mielec startował na dystansie 5000 metrów.

Rafał Augustyn na dystansie 500 metrów uzyskał czas 19:44.78. Walkę o złoty medal przegrał z z pięć lat młodszym Dawidem Tomalą, który dystans pokonał w czasie 19:35.68. Na trzecim miejscu uplasował się Rafał Fedaczyński, który 5000 metrów pokonał w czasie 20:38.24.

61. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce odbyły się w ostatni weekend (18 i 19 lutego), a gospodarzem imprezy była Arena Toruń. Poza medalami stawką mistrzostw były minima na 34. HME w Belgradzie (3–5 marca 2017).